097 481-67-63

095 356-65-44

jMedia

курсы журналистики и PR в Киеве

×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 965
Четверг, 13 октября 2016 23:19

Олексій Риженко - студент, який став успішним

Автор Наталья Кокошко

-Чим ти займаєшся у даний момент?

-Зараз у мене декілька проектів - відкриття мережі кафе, розвиток авто-бізнесу, створення мобільних додатків та сайтів. До того ж я навчаюся на психолога в КНУ ім. Т. Шевченка. На своєму факультеті займаю посаду заступника голови студентського парламенту з культурно-масових питань, організовую різні заходи, працюю ведучим.

-Що вплинуло на твоє рішення навчатися на психолога?

-Спочатку я вступив до КНУ ім. Карпенка-Карого, хотів стати телеведучим. Але потім вирішив, що навчатися потрібно тому, що буде корисним у майбутньому. Психологія дає багато можливостей - навчаєшся краще розуміти людей та й працювати можна у різних сферах. До того ж це надзвичайно цікаво.

-Що ти плануєш робити після закінчення навчання – вступити на магістратуру чи займатися виключно бізнесом?

-Я хочу вступити на магістратуру. Освіта бакалавра є незавершеною, а я хочу отримати якісну та повну освіту. Тим паче студенти – це люди, з якими потрібно тримати контакт. Дуже цікаво та вигідно створювати щось для студентів, залучати їх до співпраці, адже у них є сильна мотивація. Студенти – люди, що живуть ідеями, а не думками про гроші.

-Ти говорив, що у тебе було декілька стартапів. Що це були за проекти і чи були вони успішними?

-У мене було 14 стартапів. Деякі були нульові, але жоден не був мінусовим. Першим моїм стартапом було відкриття дизайн-студії, мені тоді було 16. Протягом трьох років я відкладав гроші - і зміг купити собі машину. А ось свої перші гроші я заробив ще в 11 років. Друг попросив підмінити його, створити сайт. Я тоді отримав 2000 грн, а витратив їх на пістолет і годинник, як у Джеймса Бонда.

-Чи були у тебе стартові капітали для створення проектів?

-В перші два проекти я нічого не вкладав. Можна й без стартового капіталу заробляти гроші на власних проектах, головне – бажання.

-Які поради ти б дав студентам, які хочуть стати успішними?

-Я порадив би не забувати про навчання, ходити на пари, особливо на семінари. Найкраще, що може дати університет, – контакти, знайомства з людьми, які допоможуть тобі розвиватись, навчать тебе чогось. Потрібно концентруватися не на грошах, а на можливостях та самовдосконаленні.

-Як ти плануєш свій робочий день?

-Ніяк не планую. Якщо щось потрібно – їду і роблю.

-Чи вдається тобі знаходити час для відпочинку? Як ти зазвичай проводиш вільний час?

-Вдається, але не часто. Я обожнюю автомобілі, швидкість, перегони, люблю постріляти. Та й зустрічі з друзями, прогулянки з дівчатами допомагають відволіктися та відпочити.

-Якою рисою характеру ти пишаєшся, а від якої позбувся б?

-У мене є така риса, яка одночасно виступає і позитивною, і негативною. Я можу швидко загорітися якоюсь ідеєю, але якщо щось піде не так, як я планував, так само швидко виходжу із цього стану і можу все покинути. Але я все ж намагаюся себе контролювати і доводити справи до кінця.

-Яка подія кардинально змінила твоє життя?

-У 16 років я був товстим, лінивим двієчником. Одного разу я чекав батьків з батьківських зборів, уже розуміючи, що вони будуть дуже засмучені мною, моєю поведінкою у школі. За ті 2 години я переосмислив своє життя. Вирішив, що більше так продовжуватися не може. Це жалюгідно. Після того я схуднув на 40 кг, почав наполегливіше навчатися та працювати. З тих пір для себе я зрозумів одне - якщо людина має мету, вона цього досягне.

-Що тебе надихає?

-Люди. Кожного дня я зустрічаю різних людей. І кожний має власні мрії та цілі. Мені цікаво знайомитись з новими людьми, приємно, коли є люди, які пам’ятають про тебе, та ті, кому ти потрібний. Ось це і надихає.

-Як ти розумієш фразу «бути щасливим»? Ти відчуваєш себе щасливим зараз?

-Щастя не можна зрозуміти, його потрібно тільки відчути. Зараз я не відчуваю себе щасливим, тому що маю багато робочих і особистих проблем.

-Хто є прикладом для тебе?

-Джордж Сіменон – французький письменник. Його життя сповнене жахливих подій, але він досягнув неймовірних висот. У нього досить цікава життєва історія. Він залишив велику спадщину. Це гідно поваги.

-Що б ти запропонував зробити кожному?

-Повірити в себе та піти за мрією. Створити свій проект, який надихатиме. Зробити те, про що давно мрієш, але ніяк не наважишся зробити. І, звичайно, знайти того, хто повірить у тебе.

-Чи є у тебе життєве кредо?

-Так, є: «Prove yourself worthy». В перекладі означає «доведи, чого ти вартий».

-У тебе є власний секрет успіху?

-Ні, його немає. Я просто не сплю.

-Які книги, на твою думку, варто прочитати кожному, хто прагне до успіху?

-Моем Сомерсет «Тягар пристрастей людських» та декілька важких романів Джорджа Сіменона, наприклад, «Джекпот» чи «Премьер-міністр».