097 481-67-63

095 356-65-44

jMedia

курсы журналистики и PR в Киеве

Вторник, 12 мая 2015 18:48

Сіхуатанехо – скарб Мексиканського узбережжя

Автор Татьяна Онисимчук

Невеличке містечко Сіхуатанехо де Асуета, яке ще до 70-х років минулого століття було рибацьким селищем, сьогодні є одним із найзатишніших курортних центрів Мексики. І не дивлячись на те, що місто є туристичною зоною ось уже 15 років, воно зберегло свою культуру та звичаї. Місцеві жителі кажуть, що тут Тихий океан не має пам’яті, можливо саме тому містечко є таким популярним серед тих, хто бажає душевного спокою та усамітнення.

Існує дві легенди, що пояснюють досить дивну назву містечка. Одні вважають, що назва пішла від мови індіанців пурепеча «сітуан» означає «гора жовтої води». Інша версія говорить, що «сітуан» - ім’я злої богині, яка була покровителькою жінок і воїнів, що загинули в бою. Щодо частини «де Асуета», то її походження цілком відоме – місто її отримало в честь героя Хосе де Асуета, що загинув у Веракрусі в 1914-му, захищаючи незалежність Мексики.

Сьогодні Сіхуатонехо – перспективний курорт, якому вдається зберігати автохтонний колорит та гармонію. Отже чому ж Сіхуатонехо так приваблює туристів? Перш за все, містечко дуже гарне. З однієї сторони воно оточене горами Сьєрра-Мадре-дель-Сур, а з іншої - затокою Тихого океану. «Найспокійніший пляж, який я коли-небудь відвідував, він ідеальний для прогулянок. Незаймана природа дає можливість побачити величезних черепах та риб, - повірте, це неймовірно спостерігати за їхнім байдикуванням. Вода настільки спокійна та тепла, що наче затягує тебе у глибінь. Дружні та усміхнені люди, які здається навіть не знають, що таке розчарування та холодні напої – це справді клаптик раю на Землі.» - такими теплими словами відгукнувся постійний турист містечка про свій відпочинок.

По-друге, ту безліч місць, цікавих різним групам відвідувачів. Центром міста є колоритна набережна «Шлях рибалки», вимощена бруківкою, що веде до порту, звідки відправляються всі місцеві мореплавці. Вздовж набережної розташовані кафе, що пропонують різноманітні мексиканські страви з морепродуктами, та невеликі готелі, які ваблять затишком та спокоєм.

Сувенірні магазини та ремісничий ринок пропонують туристам різноманітність дрібничок, які нагадають вам зимового вечора про теплі дні на узбережжі Тихого океану. Цікаво те, що головною площею містечка є незвична для багатьох міст баскетбольна площадка. Проте і вона оточена симпатичним парком, тому навіть така неординарна місцинка виглядає мило і тихо.

Не дивлячись на те, що Сіхуатанехо – невелике туристичне містечко, тут щорічно відбуваються різноманітні міжнародні фестивалі. Наприклад, від час «Annual Zihua Sail Fest» в бухті збирається близько сотні яхт з різних куточків світу. Захід включає коктейльні вечірки, ярмарки, запливи на яхтах і аукціони. Також, з 2004-го року в цьому містечку прийнято проводити міжнародний фестиваль гітари.

Порт, про який вже згадувалось раніше, є досить популярним місцем серед туристів, зокрема тих, хто полюбляє рибалити як для прибутку, так і для задоволення. Багатство місцевої фауни дає можливість мати завжди свіжі та якісні морепродукти.

Сіхуатанехо також відомий одними з найкращих пляжів узбережжя. Окрім громадського пляжу, відпочиваючі можуть потішитись сонечком на пісках Playa Madera, Інший, не менш відомий пляж - Playa La Ropa, вважається найтихішим місцем в Сіхуатанехо, його омивають дрібні хвилі, що приваблюють туристів з дітьми.  

Ще один пляж під назвою Playa Las Gatas є досить популярним серед любителів дайвінгу та підводного полювання, адже поряд з ним розкинувся великий кораловий риф – середовище існування безлічі видів риб та ракоподібних.

Сіхуатанехо буде також цікавим і для поціновувачів месопотамської культури. Археологічний музей Коста Гранде знаходиться у південній частині міста і займає невелику територію, проте експонати є справді унікальними. В музеї містяться артефакти ольмеків, ацтеків і тольтеків, цивілізацій, що існували 5-7 століть тому. Тут створені умови життя давніх індіанських племен, висвітлені їх звичаї, побут та розваги.

Містечко вабить свою красою, недоторканою природою і багатоманіттям туристичних послуг. Для любителів легких наркотиків Сіхуатанехо – ідеальний варіант. Вживання і зберігання малої кількості коноплі і гашишу не заборонені, але варто ознайомитись з деталями такого відпочинку в Мексиці.

Не без ложки дьогтю, але недоліком містечка, і я країни вцілому є наявність місцевої мафії, також, оскільки з порту щоденно відправляються судна, місто стало центром незаконного обігу зброї та наркотиків. Мексиканське керівництво активно бореться з цією проблемою. Проте, небезпека не відлякує подорожуючих, адже таких пляжів в поєднання з індіанськими та мексиканськими традиціями більше ніде зустріти.

Прочитано 1426 раз