097 481-67-63

095 356-65-44

jMedia

курсы журналистики и PR в Киеве

Четверг, 30 января 2014 00:00

Це ніяка не реорганізація – це знищення!

Автор Константин Шпилька

Пікет Адміністрації Президента символічно відбувся в День соборності України. Адже проблемні питання, що підіймались на мітингу, стосувались не тільки працівників Аеросвіту чи інших українських авіакомпаній, а всього суспільства. І для зміни ситуації громадяни мають продемонструвати високий рівень солідарності, відповідальності і взаємодопомоги.

22 січня під стінами Адміністрації Президента зібрались на мітинг працівники компанії «АероСвіт», а також представники декількох інших українських авіакомпаній і просто небайдужі громадяни. Вони вимагали від Президента припинити процедуру реорганізації, що проводиться з порушенням численних норм українського законодавства, а також зупинити штучне доведення компаній до банкрутства.

Люди вийшли на мітинг вдягнуті в жовті жилети з логотипами своїх авіакомпаній – це уніформа працівників авіаційної галузі міжнародного зразка. В руках – плакати з закликами не виганяти людей на вулицю, виплатити зарплати і зупинити знищення підприємств. Присутні швидко знаходили спільну мову, адже проблеми у компаній майже однакові, та і вимоги у всіх єдині. Протестуючі з готовністю розповідали про причини, що спонукали їх вийти на мітинг.

- Я вийшов на цей мітинг, бо не хочу, щоб один із найпотужніших авіаперевізників на пострадянському просторі просто знищили. А його саме знищують – ні про яку реорганізацію і мови не йде, - ділиться один із присутніх на мітингу.

Але АероСвіт – тільки верхівка айсбергу, насправді проблеми є у всіх без виключення українських авіакомпаній.

- Зараз в ДонбасАєро працює приблизно 600 чоловік, - розповідає технік компанії, що приїхав на мітинг з Донецька. - Нам стало відомо, що штат буде скорочено до 28(!) осіб – це включаючи керівництво компанії. Всіх інших просто викинуть на вулицю. Ніяких соціальних гарантій, ніяких компенсацій, ніяких альтернативних робочих місць…

З іншої сторони – компанії, які поки що залишаються на плаву – а таких всього дві – «Міжнародні авіалінії України» і «Роза ветров» - також мають серйозні проблеми. За словами присутніх на мітингу спеціалістів – МАУ зараз працює в надзвичайно завантаженому режимі.

- Раніше у АероСвіту було 107 рейсів, зараз нема і восьми. МАУ поступово починає працювати по напрямах, що звільнились, при цьому не набираючи нових людей, і використовуючи старі ресурси. Персонал МАУ просто виснажений. Це ні до чого хорошого не призведе, – поділився своїми побоюваннями один з учасників акції протесту.

Ситуація з Аеросвітом чітко демонструє, що законодавство в сучасній Україні не може гарантувати навіть елементарних прав трудящих, а органи державної влади і суди – цинічно ігнорують будь-які факти, отримавши на це відповідну вказівку зверху.

- Хто тобі сказав, що олігархи взагалі зацікавлені у розвитку української авіаційної галузі? – задає риторичне питання співробітник АероСвіту Сергій. - Не потрібна вона їм: ні техніка, ні персонал. АероСвіт вже банкрот, скоро вижмуть останні соки з Міжнародинх авіаліній України, продадуть літаки, виведуть гроші в офшори і самі переїдуть за кордон. А ви тут живіть як знаєте. От у чому проблема, от чому кваліфіковані працівники залишились на вулиці. Це не просто зміна власника, це знищення цілої галузі.

«Маємо право на протест!» – таке гасло теж лунало на мітингу. За словами організаторів акції, всі законні методи впливу на ситуацію були використані, але не принесли ніякого результату. Писалися звернення до Державної авіаційної служби, до Генеральної прокуратури, до Податкової інспекції з вимогою розібратися і припинити незаконну реструктуризацію і штучне доведення до банкрутства. На ці запити органи державної влади відповіли цинічними відписками.

В той же час українським законодавством заборонені страйки працівників транспортної галузі, тобто у людей забрали останню можливість висловити свій протест. Один з учасників мітингу пригадує, як його співробітники намагались відстояти свої права розпочати страйк. Реакція була миттєвою – 4 організатори в той же день залишились без роботи.

Але найгірше в цій ситуації – історія з Аеросвітом може стати прецедентом. Згодом, за тією ж схемою, повністю ігноруючи норми українського законодавства, будуть доведені до банкрутства і інші підприємства, не тільки в авіаційній галузі. А як ми вже встигли переконатися – при перерозподілі майна між олігархічними кланами завжди страждають прості працівники.

Передавши свої вимоги Президенту, протестуючі потроху почали розходитись. Але люди налаштовані рішуче, складати руки поки ніхто не збирається. Всі готові виходити на акції протесту стільки, скільки буде потрібно. Бо права, як відомо, не дають, права – беруть.

Прочитано 1268 раз